Narzędzia połowowe

Dragi

Dragi

Dragi to narzędzia ciągnione po dnie w celu połowu skorupiaków. Składają się z ramy otworu wlotowego, do której przymocowany jest worek zbudowany z metalowych pierścieni lub siatki.

Powiązane strony

Haki i liny

Haki i liny
Haki i liny

Haki i liny to narzędzia pozwalające na zwabienie ryb za pomocą naturalnej lub sztucznej przynęty umieszczonej na przymocowanym do końca liny lub liny rozgałęziającej haku, na który są łapane.

Powiązane strony

Niewody

Niewody

Niewód to bardzo długa sieć z workiem w środku lub bez niego, która jest zastawiana z brzegu lub ze statku w celu otoczenia pewnego obszaru; jest obsługiwana za pomocą dwóch (długich) lin przymocowanych do jej końców (do wybierania i zaganiania ryb).

Powiązane strony

Pułapki

Pułapki
Pułapki

Pułapki, duże stacjonarne sieci, zapory lub więcierze to narzędzia, w które łapie się ryby lub do których ryby wpływają dobrowolnie, z których ucieczka jest niemożliwa.

Powiązane strony

Sieci okrążające i podrywki

Sieci okrążające i podrywki

Sieci okrążające to duże ściany tkaniny sieciowej zastawiane w celu otoczenia zgrupowanych ryb z boków i od spodu oraz uniemożliwienia im ucieczki w kierunku dna. Podrywki to poziome panele tkaniny sieciowej lub sieci w kształcie równoległościanu, piramidy lub stożka z otworem skierowanym ku górze, które zanurza się na pewnej głębokości, pozostawia na czas potrzeby na zwabienie ryb przez otwór za pomocą światła lub przynęty, a następnie wyjmuje z wody.

Powiązane strony

Sieci skrzelowe i podobne

Sieci skrzelowe i podobne

Sieci skrzelowe i oplątujące to pasy pojedynczej, dwuściennej lub trójściennej tkaniny sieciowej, ustawionej pionowo pod powierzchnią, w toni wodnej lub na dnie, w którą ryby się zaplątują.

Powiązane strony

Włoki

Włoki

Włoki to sieci w kształcie stożka (mającego dwie, cztery lub więcej ścian) ciągnione przez jeden lub dwa statki po dnie lub w toni wodnej (pelagiczne).

Powiązane strony

Źródła danych

Udostępnij tę stronę

Twoje odpowiedzi pozwolą nam ulepszyć tę stronę internetową

Napisz do nas