Dragos
Dragos - tai įranga tempiama dugnu, gaudant kiautuotosius vėžiagyvius. Jos sudarytos iš rėmų, sudarančių angą, prie kurios pritvirtinimas maišas, sukonstruotas iš metalinių žiedų arba kilpų.
-
-
Įranga, kurios pagrindas yra rėmai sudarantys angą, prie jos pritvirtinamas maišas sudarytas iš metalinių žiedų ar kilpų. Dragos dažniausiai būna dviejų variacijų: dragos tempiamos paviršiumi, arba dragos velkamos jūros dugnu, įsiskverbiančios 30 cm ar daugiau.
Susijusios nuorodos
-
-
Įranga, kuria iš dugno kasami moliuskai, naudojant galingas povandenines sroves. Laimikis į laivą keliamas konvejeriu arba siurbimo pompa.
Susijusios nuorodos
-
-
Maža, lengva draga, jos pagrindas yra rėmai, sudarantys angą, prie jos pritvirtinamas maišas sudarytas iš metalinių žiedų ar kilpų. Ji naudojama negiliuose vandenyse, nuo kranto arba iš laivo.
Susijusios nuorodos
Susijusios nuorodos
Dugninės ir tinklinės gaudyklės
Gaudyklės, dideli stacionarūs tinklai, užtvaros ar dugninės gaudyklės yra įranga, kurioje žuvys uždaromos arba jos ten įplaukia savu noru, ir joms nebeleidžiama išplaukti.
-
-
Narvų ar krepšių formos gaudylės, pagamintos iš įvairių medžiagų (medžio, vytelių, metalinių strypų, supintos vielos ir pan.), skirtos žuvims ar vėžiagyviams gaudyti, turinčios vieną ar daugiau įėjimų ar angų. Dažniausiai gaudyklės statomos ant dugno su ar be masalo, po vieną arba eilėmis, sujungiamomis virvėmis, turinčiomis plūdurus, virš vandens rodančius gaudyklių buvimo vietą.
Susijusios nuorodos
Susijusios nuorodos
Gaubiamieji tinklai ir keliamieji tinklai
Gaubiamieji tinklai susideda iš didelių horizontalių tinklo sienų, jie skirti žuvims apsupti iš šonų ir iš apačios, neleisdami joms pasprukti, neriant į dugną. Keliamieji tinklai yra horizontalios formos tinklo juostos arba gretasienio, piramidės ar kūgio formos maišai, kurių atviroji pusė yra viršuje, tinklai nuleidžiami į tam tikrą gylį, ten kurį laiką paliekami, kol šviesa ar masalas privilioja žuvis virš angos, tuomet jie iškeliami iš vandens.
-
-
Tinklas pasižymintis sėdžios naudojamu tinklo apačioje. Sėdžia leidžia uždaryti tinklą kaip piniginę ir taip ištraukti pagautas žuvis. Sėdžios gaubiamieji tinklai, kurie gali būti labai dideli, valdomi dvejais laivais.
Susijusios nuorodos
-
-
Keliamasis tinklas sudarytas iš horizontalių tinklo juostų arba maišo formos tinklas, kaip gretasienis, piramidė ar kūgis, su anga viršuje. Gaudymo procesas atliekamas naudojant šviesą ar tiesiog masalą. Tinklai traukiami ranka arba mechanizuotu įrenginiu, iš vieno ar daugiau laivų.
Susijusios nuorodos
-
-
Keliamasis tinklas dažniausiai valdomas stacionariomis instaliacijomis, instaliuotomis palei krantą, jų keliamoji sistema kartais būna mechanizuota.
Susijusios nuorodos
-
-
Supantis tinklas su centre esančiu, šaukšto formos stumiančiu tinklu ir dviem šoniniais sparnais, kurie leidžia ištraukti būrį žuvų, kuomet abu sparnai yra keliami tuo pačiu metu. Dažniausiai šiuos tinklus naudoja paprastas, ganėtinai mažas laivas.
Susijusios nuorodos
Susijusios nuorodos
Kabliukai ir ūdos
Kabliukai ir ūdos yra įranga, su kuria žuvys yra priviliojamos prie natūralaus arba dirbtinio masalo, užkabinto ant kabliuko, pritvirtinto tinklelio ar virvės gale.
-
-
Dreifuojančios ūdos sudarytos iš pagrindinio lyno, prie kurio tvirtinami pavadėliai su kabliukais ir masalu, lynas laikomas netoli paviršiaus, arba tam tikrame gylyje, gylis palaikomas reguliariu atstumu sustatytais plūdurais. Ūdos gali būti ganėtinai ilgos. Kartais dreifuojančios ūdos laikomos vertikaliai, kiekvienas lynas tvirtinamas prie plūduro paviršiuje.
Susijusios nuorodos
-
-
Skrituliai gali būti mechanizuoti, naudojant elektrines rites ar cilindrą. Dažniausiai jais naudojamasi vidutinio dydžio, bet gali būti naudojami ir ganėtinai mažiuose laivuose. Kartinės ūdos taip pat gali būti mechanizuotos, su visiškai automatizuotomis kartimis.
Susijusios nuorodos
-
-
Skrituliai gali būti naudojami su kartimi ar lazda, arba be jų. Žvejojant giliuose vandenyse, lynai dažniausiai naudojami su ritėmis. Naudojamas masalas gali būti natūralus arba dirbtinis. Tokio tipo įranga naudoja sukamus lynus, valdomus ranka, ši įranga naudojama mažuose laivuose.
Susijusios nuorodos
-
-
Ūdos sudarytos iš pagrindinio lyno, kartais ganėtinai ilgo, prie kurio, reguliariu intervalu, pritvirtinami pavadėliai su kabliukais, be ar su masalu. Pagrindinis lynas leidžiamas iki pat arba netoli dugno, ar, rečiau, laikomas arti paviršiaus.
Susijusios nuorodos
-
-
Paprasta ūda, su natūraliu ar dirbtiniu masalu, velkama netoli paviršiaus ar tam tikrame gylyje, laivu. Dažniausiai kelios ūdos tempiamos tuo pat metu, naudojant autrigerį.
Susijusios nuorodos
Susijusios nuorodos
Statomi žiauniniai tinklai ir panašūs tinklai
Žiauniniai ir įpainiojamieji tinklai sudaromi iš viengubų, dvigubų ar trigubų tinklo sienų, vertikalūs, statomi paviršiuje, vidutiniame gylyje arba dugne laikomi tinklai, kuriuose žuvys įsivels, įsipainios ar įsinarplios.
-
-
Dugne laikoma įranga, sudaryta iš žiauninio tinklo, kurio apatinė dalis pakeista traliniu tinklu.
Susijusios nuorodos
-
-
Dugne laikomas tinklas, sudarytas iš trigubų tinklo sienų, dvi išorines sienos, su didesnėmis akutėmis, nei laisvai kabančio, vidinio tinklo siena. Žuvys įsipainioja vidiniame, mažesnių akučių, tinkle, perėję išorines sienas.
Susijusios nuorodos
-
-
Žiauninis tinklas naudojamas negiliuose vandenyse, laikomas vertikaliai, žuvims apsupti. Kuomet tinklas apsupa žuvis, triukšmu ar kitomis priemonėmis žuvys priverčiamos įsipainioti į jas supantį tinklą.
Susijusios nuorodos
-
-
Tinklas laikomas paviršiuje, ar tam tikru atstumu žemiau jo, palaikomas daugybe plūdurų. Jis laisvai dreifuoja su srove, atskirai nuo, arba, dažniau pritvirtintas prie laivo.
Susijusios nuorodos
-
-
Žiauninis viengubas tinklas, pritvirtintas prie apačios, arba tam tikru atstumu nuo jos, naudojant inkarus ir svorius.
Susijusios nuorodos
Susijusios nuorodos
Tralai
Traliniai tinklai yra kūgio formos (sudaryti iš dviejų, keturių ar daugiau juostų), velkami dviem laivais dugnu arba vidutiniame gylyje.
-
-
Kūgio formos tinklas sudarytas iš pagrindo, dažniausiai iš dviejų, keturių ar kartais daugiau sienų, uždaromas viena ar dvejomis menkių gaudyklėmis, turintis du nuo angos prasidedančius, į šonus einančius sparnus. Jis valdomas vienu laivu ir palaikomas atviru dvejomis kėtoklėmis.
Susijusios nuorodos
-
-
Kūgio formas tinklas, tempiamas vidutiniame gylyje. Sudarytas iš kūgio formos pagrindo, dažniausiai pagaminto iš keturių sienų, baigiasi menkių gaudykle, tinklas turi nuo angos prasidedančius, į šonus einančius sparnus. Jis valdomas vienu laivu ir palaikomas atviru dvejomis horizontaliomis kėtoklėmis.
Susijusios nuorodos
-
-
Tralas modeliuotas ir pritaikytas darbui vidutiniame gylyje. Velkamas dvejais laivais, tuo pačiu metu, kad užtikrintų horizontalų tinklo atsivėrimą.
Susijusios nuorodos
-
-
Tralas sudarytas iš kūgio formos pagrindo, dažniausiai pagaminto iš dviejų ar keturių (kartais daugiau) sienų, uždarytas kėtokle, turintis nuo angos prasidedančius, į šonus einančius tinklus. Jis valdomas ir palaikomas atviru horizontaliai dvejais laivais.
Susijusios nuorodos
-
-
Įranga sudaryta iš dviejų identiškų, kartu dirbančių, tralinių tinklų, atveriamų horizontaliai, dvejomis kėtoklėmis. Vidiniai tinklai pritvirtinti prie rogių, tuo pačiu metu tempiami kėtoklėmis, nuo vieno įprastinio sujungėjo.
Susijusios nuorodos
-
-
Traukiamasis tralas, kurio anga horizontaliai atveriama sija ar panašiu įtaisu, nesvarbu, ar traukiant jūros dugnu ta anga vertikaliai atveriama naudojant plūdes, ar ne.
Susijusios nuorodos
Susijusios nuorodos
Velkamieji tinklai
Velkamasis tinklas yra labai ilgas tinklas su maišu centre ar be jo, statomas nuo kranto arba laivo apgaubti tam tikrai teritorijai, valdomas dviejomis virvėmis (ilgomis) pritvirtintomis tinklo galuose (traukti ir ginti žuvims).
-
-
Iš laivo ar laivų dviem ilgais lynais (ilgieji lynai tinklui vilkti) valdomas apsupamasis arba velkamasis žvejybos įrankis, kuriuo žuvys suvaromos prie gaubiamojo tinklo angos, sudarytas iš tinklo, kurio dydis ir konstrukcija panašūs į dugninio tralo, ir turintis du ilgus sparnus, korpusą ir tralo maišą.
Susijusios nuorodos
-
-
Gaubiamasis tinklas skirtas porinei žvejybai, du laivai valdo tinklą poroje.
Susijusios nuorodos
-
-
Gaubiamasis tinklas, paleidžiamas nuo laisvai plūduriuojančio plūduro, kuomet laivas vėl pasiekia plūdurą, jis įkeliamas į vidų, dvi tempiamos virvės sujungiamos į suktuvą, tempimas ir vyniojimas prasideda laivui pajudėjus į priekį.
Susijusios nuorodos
-
-
Gaubiamasis tinklas naudojamas nuo žemės, dažniausiai sekliuose vandenyse, netoli nuo kranto, dugnas ir paviršius tampa natūraliais barjerais neleidžiančiais žuvims pasprukti iš tinklo apsuptos vietos.
Susijusios nuorodos
Susijusios nuorodos
Duomenų Šaltiniai